Медицинские статьи

Онлайн сервіси для медиків - чи варто їм довіряти?   

Онлайн сервіси для медиків - чи варто їм довіряти?

 

Онлайн-сервіс – це інтернет-ресурс, який грає роль допоміжної системи у виконанні тих чи інших професійних функцій у режимі реального часу. Як вибрати цікаві онлайн сервіси?

Онлайн-сервіс – це інтернет-ресурс, який грає роль допоміжної системи у виконанні тих чи інших професійних функцій у режимі реального часу. З його допомогою можна зберігати і передавати інформацію, спростити адміністрування робочого процесу, зайнятися більш ефективним менеджментом. В Україні є онлайн-сервіси, які мають цільове спрямування, зокрема – для медиків. До таких онлайн сервісів можна віднести До таких онлайн сервісів можна віднести медичний ресурс для лікарів  (офіційне посилання на портал: medznat.com.ua). Тобто тематичні сайти, що надають послуги, типові для визначення онлайн-ресурсу. 

 

444-7-bac19492

 

 

Онлайн-сервіси як частина медичної реформи

Медичні онлайн-сервіси як явище стали невід’ємною частиною медичної реформи, яка була запроваджена в Україні з 2016 року і продовжується до нинішнього часу. Використання онлайн-сервісів для медиків є її невід’ємною частиною, що знімає актуальність питання про довіру до загальної концепції таких служб. Інша справа – як саме їх доцільно використовувати та як вибрати ту систему, яка буде працювати максимально ефективно, надійно та якісно як у інтересах пацієнтів, так і для лікарів.

Думки про те, наскільки варто покладатися на такі сервіси, суттєво відрізняються. Є дві крайності:

  • Позиція, згідно з якою онлайн-сервіси є частиною майбутньої діджиталізації, без якої розвиток державних інфраструктур, в тому числі і медичної системи, неможливий.
  • Онлайн-сервіси ускладнюють роботу лікарям, а значить шкодять пацієнтам, а крім того – нинішній технологічний рівень України просто неготовий до використання таких онлайн-сервісів у масовій практиці.
  •  

Реальність знаходиться між цими двома крайнощами. Онлайн-сервіси дійсно можуть бути вкрай ефективними, хоча повністю замикати на них інфраструктуру надання медичних послуг шкідливо і неконструктивно. Тож наразі мета медичної спільноти в цілому і Міністерства охорони здоров’я зокрема – знайти той правильний (тобто оптимальний з точки зору ефективності) формат використання цих систем та впровадження їх у роботу медичних закладів.

 

Які онлайн-сервіси в Україні є найбільшими

Водночас з кількома тематичними сайтами, що частково мають функціональні можливості онлайн-ресурсів (MedZnat, згаданий вище, як приклад), в Україні є найбільші дві такі служби: Helsi.me і Doc.ua. 

Мета цих служб у автоматизації адміністративного сектору у наданні медичних послуг. Ці служби дають можливість створити та керувати базою даних пацієнтів у масштабах країни, що теоретично має бути зручно для них самих. Адже пацієнт може ознайомитись із власною історією хвороби, вибрати того лікаря, якому він довіряє, а його дані про стан здоров’я переходять профільним медичним працівникам відповідно до потреби – лише у кілька кліків мишкою. Водночас ці сервіси відрізняються як за способом монетизації наданих послуг, так і за функціоналом. А зростання ринку провокує появу нових подібних сервісів на кшталт Health24 та Лікар Онлайн.

Просмотров (сегодня/всего) 58/13557
Проголосовать за
140
134
Проголосовать против
версия для печати Вернуться к списку статей
Комментарии
Карта сайта
Новости
медицина в Украине и в мире
Медицинские статьи
серьезные исследования и просто интересные факты
Блоги
медицина с точки зрения врача и пациента
Online-консультация
задайте вопрос доктору
Мед консилиум
Если у вас сложный случай - узнайте мнение нескольких врачей
Медицинские организации
аптеки, клиники, лаборатории анализов, санатории и пансионаты, медицинское страхование
Форум
обо всем, что касается здоровья и здравоохранения
Работа
вакансии для врачей и тех, чья профессия связана с медициной.
Справочник
анатомия, медицинские термины, лекарства и болезни.
Здоровье – вопрос, актуальный для всех. На медицинском информационном портале medinfo.ua вы сможете найти информацию про болезни, лекарства, аптеки, клиники, медицинские лаборатории анализов, больницы, санатории и пансионаты, а так же медицинское страхование.

Хотите проверить, правильно ли назначено вам лечение? Не можете «расшифровать» свои анализы? Нужно уточнить медицинский термин? Хотите выбрать санаторий или пансионат? Узнать в какие аптеки поступили нужные вам лекарства? Вы врач и хотите рассказать о сложном случае или предложить свои консультации? Со всем этим и многим другим вам поможет медицинский информационный портал medinfo.ua. Полезная информация для доктора, для пациента и просто для того, кому не безразлично собственное здоровье.

Реклама
Новости партнеров
Медицинский справочник

Медицинский информационный портал


Регистрация
0.7273