Нормативная база документов
Дата: 04.12.2009
Статус: действительный
Издатель: Міністерство охорони здоров'я України
Тип: Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
Про організацію вірусологічних досліджень на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції в Україні в період пандемії
№ 922 04.12.2009

Керуючись Положенням про Міністерство охорони здоров'я України, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 02.11.2006 № 1542 "Про затвердження Положення про Міністерство охорони здоров'я України", відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2009 № 1152 "Про запобігання поширенню грипу типу А/H1N1/Каліфорнія/04/09 і гострих респіраторних захворювань серед населення", наказу МОЗ України від 02.11.2009 № 795 "Про Порядок взаємодії лікувально-профілактичних закладів в умовах підвищеної захворюваності населення України на гострі респіраторні інфекції та пандемічний грип, викликаний вірусом (А Н1/N1 Каліфорнія)" з метою належної організації вірусологічної діагностики грипу A/H1N1/ в пандемічний період на всій території України, ефективного використання наявних матеріально-технічних ресурсів лабораторної бази та отримання своєчасної об'єктивної інформації щодо поширення цього захворювання з урахуванням рекомендацій ВООЗ

НАКАЗУЮ:

1. Центральну санітарно-епідеміологічну станцію МОЗ України (далі - ЦСЕС МОЗ України) визначити головною установою з лабораторної діагностики грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ).

2. Покласти на ЦСЕС МОЗ України завдання координації дій установ та закладів державної санітарно-епідеміологічної служби з питань вірусологічної діагностики грипу і ГРВІ, на лабораторію вірусології та СНІД - виконання функції референс - лабораторії.

3. Визначити базовими з питань лабораторної діагностики грипу та ГРВІ вірусологічні лабораторії: Дніпропетровської, Одеської, Хмельницької обласних, Київської міської санепідстанцій.

4. Затвердити:

4.1. Методичні рекомендації "Організація проведення лабораторної діагностики грипу в умовах пандемії" (додаються).

4.2. Форму "Оперативні дані про лабораторно підтверджені випадки грипу в полімеразній ланцюговій реакції (ПЛР) станом на 14-00 ____200 р." з підсумком, що зростає та за добу (додається).

4.3. Форми обліку матеріалу для дослідження, відібраного від пацієнта з тяжкою гострою респіраторною інфекцією в умовах стаціонару та обліку матеріалу для дослідження, відібраного від амбулаторного пацієнта для дослідження (додаються).

4.4. Форму звітності до ЦСЕС МОЗ України про результати лабораторного обстеження методом ПЛР хворих з ТГРІ та померлих (додається).

4.5. Порядок проведення установами держсанепідслужби лабораторної діагностики грипу A/H1N1 пандемічного методом ПЛР (додається).

5. Головному лікарю ЦСЕС на залізничному транспорті Макомелі Р.М.забезпечити організацію транспортування зразків через санітарно-контрольні пункти залізничних вокзалів в обох напрямках (отримання зразків та відправка контейнерів).

6. Міністру охорони здоров'я АР Крим, начальникам управлінь охорони здоров'я обласних, Київської, Севастопольської міських державних адміністрацій забезпечити відбір лікувально-профілактичними закладами клінічного матеріалу від хворих та секційного матеріалу від померлих та його доставку для проведення лабораторних досліджень на грип та ГРВІ до установ держсанепідслужби і оформлення супровідної документації відповідно до пункту 4.3 цього наказу.

7. Головним лікарям СЕС АР Крим, областей, міст Києва, Севастополя та Центральної СЕС на залізничному транспорті:

7.1. Створити належні умови для лабораторного тестування зразків на грип, у тому числі методом ПЛР, забезпечити дотримання вимог біологічної безпеки у лабораторних підрозділах під час виконання робіт.

7.2. Забезпечити своєчасну доставку зразків від осіб з тяжкою гострою респіраторною інфекцією в умовах стаціонару, що знаходяться у відділеннях реанімації та інтенсивної терапії і померлих від тяжкої гострої респіраторної інфекції до ЦСЕС МОЗ України.

7.3. Забезпечити подачу оперативної інформації про лабораторне підтвердження випадків грипу в полімеразній ланцюговій реакції, відповідно до форми затвердженої цим наказом, в ЦСЕС МОЗ щоденно до 14.00 (до прийняття іншого рішення).

8. Головному лікарю ЦСЕС МОЗ України Некрасовій Л. С.:

8.1. У місячний термін забезпечити розробку та подання на затвердження "Порядку діяльності базових лабораторій з питань лабораторної діагностики грипу та ГРВІ".

8.2. Забезпечити отримання та проведення досліджень зразків з метою вірусологічної діагностики грипу; залучати до проведення лабораторних досліджень методом ПЛР первинних зразків ДУ "Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України" (до 16 години в робочі дні).

8.3. Визначати потребу та надавати пропозиції щодо розподілу, закуплених і отриманих МОЗ по лінії гуманітарної та технічної допомоги тест-систем, реактивів, обладнання, витратних матеріалів, дезінфекційних препаратів, засобів індивідуального захисту для лабораторної діагностики грипу та засобів транспортування матеріалів з подальшим поданням на затвердження до МОЗ зазначеного розподілу.

8.4. Інформаційно-аналітичний супровід проведення вірусологічної діагностики грипу та ГРВІ, документування, архівування.

8.5. Організацію тренінгів лікарів-вірусологів з сучасних методів (полімеразна ланцюгова реакція) діагностики на базі ЦСЕС МОЗ України із залученням зовнішніх консультантів.

8.6. Моніторинг захворюваності населення та лабораторної діагностики за грипом та ГРВІ та надання інформаційно-аналітичного супроводу для прийняття управлінських рішень.

8.7. Забезпечити подачу оперативної інформації про лабораторне підтвердження випадків грипу в полімеразній ланцюговій реакції, відповідно до форми затвердженої цим наказом, в МОЗ щоденно до 18.00 (до прийняття іншого рішення).

9. Директору ДУ "Український центр грипу та ГРІ МОЗ України" Гриневичу О.Й. співпрацювати з ЦСЕС МОЗ України з питань епідеміологічного нагляду за грипом та ГРІ. Здійснювати координацію дій між ЦСЕС МОЗ України та ДУ "Інститут епідеміології та інфекційних захворювань ім. Л.В.Громашевського АМН України".

10. Директору ДУ "Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України" Марієвському В.Ф.(за згодою) забезпечити проведення досліджень матеріалу, що надходить від ЦСЕС МОЗ України, методом полімеразної ланцюгової реакції та передачу результатів проведених досліджень до 16 години наступного дня в ЦСЕС МОЗ України та ДУ "Українській Центр грипу та ГРВІ МОЗ України".

11. Директору ДУ "Український центр грипу та ГРІ МОЗ України" Гриневичу О.Й., головному лікарю ЦСЕС МОЗ України Некрасовій Л. С., директору ДУ "Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України" Марієвському В.Ф.(за згодою) розробити та подати на затвердження нормативно-правовий акт щодо внесення змін до наказу МОЗ від 09.02.98 р. № 30 "Про заходи щодо профілактики і боротьби з грипом та гострими респіраторними інфекціями в Україні" з урахуванням рекомендацій ВООЗ у частині проведення лабораторної діагностики грипу та інших гострих респіраторних інфекцій у термін до 01 березня 2010 р.

12. Вважати таким, що втратив чинність п. 1.7 наказу Міністерства охорони здоров'я України від 02.11.2009 № 795 "Про Порядок взаємодії лікувально-профілактичних закладів в умовах підвищеної захворюваності населення України на гострі респіраторні інфекції".

13. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра - головного державного санітарного лікаря України Біловола О.М.

Міністр В.М.Князевич

 
Карта сайта
Новости
медицина в Украине и в мире
Медицинские статьи
серьезные исследования и просто интересные факты
Блоги
медицина с точки зрения врача и пациента
Online-консультация
задайте вопрос доктору
Мед консилиум
Если у вас сложный случай - узнайте мнение нескольких врачей
Медицинские организации
аптеки, клиники, лаборатории анализов, санатории и пансионаты, медицинское страхование
Форум
обо всем, что касается здоровья и здравоохранения
Работа
вакансии для врачей и тех, чья профессия связана с медициной.
Справочник
анатомия, медицинские термины, лекарства и болезни.
Здоровье – вопрос, актуальный для всех. На медицинском информационном портале medinfo.ua вы сможете найти информацию про болезни, лекарства, аптеки, клиники, медицинские лаборатории анализов, больницы, санатории и пансионаты, а так же медицинское страхование.

Хотите проверить, правильно ли назначено вам лечение? Не можете «расшифровать» свои анализы? Нужно уточнить медицинский термин? Хотите выбрать санаторий или пансионат? Узнать в какие аптеки поступили нужные вам лекарства? Вы врач и хотите рассказать о сложном случае или предложить свои консультации? Со всем этим и многим другим вам поможет медицинский информационный портал medinfo.ua. Полезная информация для доктора, для пациента и просто для того, кому не безразлично собственное здоровье.

Поиск документа
по названию:
по типу:
по издателю:
Реклама
Untitled-5
Новости партнеров

Медицинский информационный портал


Регистрация
0.2978