Нормативная база документов
Дата: 03.11.2009
Статус: действительный
Издатель: Міністерство охорони здоров'я України
Тип: Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
Про Порядок взаємодії лікувально-профілактичних закладів в умовах підвищеної захворюваності населення України на гострі респіраторні інфекції та пандемічний грип, викликаний вірусом (А Н1/N1 Каліфорнія)
№ 795 03.11.2009

В зв'язку з підвищенням захворюваності населення України на гострі респіраторні інфекції та пандемічний грип, викликаний вірусом (А Н1/N1 Каліфорнія),

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити:

1.1. Алгоритм дії медичних працівників первинної ланки в умовах підвищеної захворюваності населення України на гострі респіраторні інфекції та пандемічний грип, викликаний вірусом (А Н1/N1 Каліфорнія) (додається).

1.2. Рекомендації для медичного персоналу закладів первинної медико-санітарної допомоги в умовах підвищеної захворюваності населення України на гострі респіраторні інфекції та пандемічний грип, викликаний вірусом (А Н1/N1 Каліфорнія) (додається).

1.3. Рекомендації для бригад швидкої медичної допомоги щодо транспортування осіб з ознаками захворювання на гострі респіраторні інфекції та пандемічний грип, викликаний вірусом (А Н1/N1 Каліфорнія) (додається).

1.4 Рекомендації для диспетчерської служби швидкої медичної допомоги про роботу в умовах підвищеної захворюваності населення України на гострі респіраторні інфекції та пандемічний грип, викликаний вірусом (А Н1/N1 Каліфорнія) (додається).

1.5 Облікову форму подачі інформації щодо динаміки захворюваності населення на гострі респіраторні інфекції та пандемічний грип, викликаний вірусом (А Н1/N1 Каліфорнія) (додається).

1.6. Облікову форму подачі інформації щодо випадків захворювань медичних працівників на гострі респіраторні інфекції та пандемічний грип, викликаний вірусом (А Н1/N1 Каліфорнія) та смертельні випадки серед медичних працівників внаслідок гострої респіраторної інфекції та пандемічний грип, викликаний вірусом (А Н1/N1 Каліфорнія) (додається)

1.7 Облікову форму подачі інформації щодо лабораторно обстежених на грип (додається).

2. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:

2.1. Забезпечити готовність лікувально-профілактичних закладів для виявлення осіб з підозрою на гострі респіраторні інфекції та пандемічний грип, викликаний вірусом (А Н1/N1 Каліфорнія), надання належної медичної допомоги в умовах інфекційного стаціонару та в домашніх умовах.

2.2. Призначити посадових осіб, відповідальних за організацію надання медичної допомоги хворим на гострі респіраторні інфекції та пандемічний грип, викликаний вірусом (А Н1/N1 Каліфорнія), збір та аналіз інформації від лікувально-профілактичних закладів, підрозділів системи екстреної медичної допомоги стосовно випадків захворюваності населення на гострі респіраторні інфекції та пандемічний грип, викликаний вірусом (А Н1/N1 Каліфорнія) на підпорядкованих територіях та передачу достовірної інформації до головних державних санітарних лікарів АР Крим, областей, міст Києва та Севастополя, забезпечивши їм фіксовані номери телефонів, факсів, електронну пошту.

2.3. Забезпечити обов'язковий прийом лікувально-профілактичними закладами та диспетчерською службою підрозділів системи екстреної медичної допомоги викликів до пацієнтів з ознаками захворювання на гостру респіраторну інфекцію та пандемічний грип, викликаний вірусом (А Н1/N1 Каліфорнія).

2.4. Забезпечити обов'язкову передачу інформації службою швидкої медичної допомоги про випадки надання екстреної медичної допомоги на дому пацієнтам з ознаками захворювання на гостру респіраторну інфекцію та пандемічний грип, викликаний вірусом (А Н1/N1 Каліфорнія) до амбулаторно-поліклінічних закладів відповідних територій з метою подальшого спостереження за перебігом захворювання. 

2.5. Посилити рівень відповідальності медичного персоналу амбулаторно-поліклінічних закладів щодо організації надання медичної допомоги в амбулаторних умовах особам з ознаками захворювання на гостру респіраторну інфекцію та пандемічний грип, викликаний вірусом (А Н1/N1 Каліфорнія) та їх своєчасну госпіталізацію у разі ускладнення перебігу вищезазначених захворювань.

2.6. Забезпечити медичних працівників лікувально-профілактичних закладів, служби екстреної медичної допомоги, патологоанатомічних відділень засобами профілактики захворювань на гостру респіраторну інфекцію та пандемічний грип, викликаний вірусом (А Н1/N1 Каліфорнія).

3. Покласти персональну відповідальність за своєчасність госпіталізації та повноту надання необхідної медичної допомоги особам захворілим на гостру респіраторну інфекцію та пандемічний грип, викликаний вірусом (А Н1/N1 Каліфорнія) на керівників територіальних органів охорони здоров'я.

4. Головним державним санітарним лікарям АР Крим, областей, міст Київ та Севастополь, забезпечити подачу узагальненої інформації про захворюваність на гостру респіраторну інфекцію та пандемічний грип, викликаний вірусом (А Н1/N1 Каліфорнія), а також смертельні випадки внаслідок гострої респіраторної інфекції та пандемічний грип, викликаний вірусом (А Н1/N1 Каліфорнія) за затвердженими цим наказом формами від усіх СЕС, включаючи відомчі до ДП "Український інформаційно-обчислювальний центр МОЗ України" щодобово до 16 години.

5. Відмінити "Форму подання інформації до оперативного штабу МОЗ України про стан захворюваності на грип та респіраторні захворювання" затверджену наказом Міністерства охорони здоров'я України від 28.10.2009 р. № 280-o " Про створення оперативного штабу МОЗ України з реагування на ситуацію з розповсюдження грипу та гострих респіраторних захворювань в Україні"(Додаток 2).

6. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Юрченка В.Д.

Міністр В.М.Князевич

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МОЗ України
від 02.11.2009 №795

Алгоритм
надання медичної допомоги хворим на пандемічний грип,
викликаний вірусом (А Н1/N1 Каліфорнія)

І. Показання до госпіталізації:

Діти перших двох років життя з середньо тяжкими та тяжкими формами хвороби.

Діти перших 5-ти років при температурі понад 380 С.

Діти від 5 років та до 17 років при температурі понад 390 С.

Пацієнти з порушенням свідомості, надмірним збудженням чи вираженою млявістю; судомами, ціанозом; респіраторними проявами (задуха).

Поява будь-яких фізикальних змін в легенях (аускультативного або перкуторного характеру).

З геморагічними проявами: геморагічний висип, кровохаркання.

З багаторазовим блюванням та діареєю (понад 3 рази на добу).

З гемодинамічними змінами: тахікардія або брадикардія в порівнянні з віковою нормою; аритмії іншого характеру.

Гіпотензія на 30 % нижче артеріального тиску; гіпертензія на 30 % вище артеріального тиску в порівнянні з віковою нормою.

Діти, що знаходяться у закритих дитячих колективах (інтернатні заклади тощо).

Діти із сімей соціального ризику.

Вагітні з будь-якими респіраторними проявами та підвищеною температурою та наявність супутньої патології.

Пацієнти з будь-якими респіраторними проявами та підвищеною температурою та наявністю супутньої патології:

хронічні захворювання легень, в тому числі бронхіальна астма; ендокринологічна патологія - зайва вага понад 30 % від маси тіла; тяжкі форми цукрового діабету; хворі з імунодефіцитами - гемолітична анемія, первинні імунодефіцити, аспленія, гемоглобінопатії, ВІЛ-інфекція, тривала імуносупресивна терапія, онко та онкогематологічні захворювання, серцево-судинна патологія в стадії декомпенсації; ниркова недостатність.

ІІ. Лікування грипу в амбулаторних умовах легких неусладнених форм:

Домашній режим протягом гострого періоду.

Вживання великої кількості рідини (плюс 50 % добової потреби) та вітамінізоване харчування.

Жарознижуючі засоби (препарати парацетамолу, ібупрофену).

При кашлі протикашльові та муколітичні засоби.

При нежиті:

деконгістанти;

для дітей перших трьох років життя 0,65 % розчин хлориду натрію (краплі в ніс).

Антигістамінні препарати ІІ-ІІІ поколінь.

Арбідол.

При погіршенні стану - госпіталізація.

Директор Департаменту
розвитку медичної допомоги

М.П.Жданова

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МОЗ України
від 02.11.2009 №795

Рекомендації для бригад швидкої медичної допомоги

щодо транспортування осіб з ознаками захворювання на гострі респіраторні інфекції та пандемічний грип, викликаний вірусом

(А Н1/N1 Каліфорнія).

1. З метою захисту персоналу бригади швидкої медичної допомоги під час транспортування хворого на гострі респіраторні інфекції та пандемічний грип, викликаний вірусом (А Н1/N1 Каліфорнія) необхідно:

1.1 Дотримуватись стандартних застережних заходів, щодо запобігання повітряно-крапельному шляху передачі інфекції.

1.2. Використовувати маски і рукавички.

1.3. Надягнути на пацієнта захисну маску для ізоляції крапельних частинок, що виділяються під час кашлю. У разі коли маска порушує респіраторний статус хворого необхідно забезпечити хворого серветками для прикриття рота/носа при кашлі.

1.4. Забезпечити хворого киснем під час транспортування застосувавши маску-респіратор без функції регенерації повітря. При необхідності здійснення штучної вентиляції легень з позитивним тиском з застосуванням реанімаційної маски з мішком і клапаном.

1.5. Оптимізувати вентиляцію фургону з метою збільшення об'єму повітряобміну під час транспортування.

1.6. Повідомити лікувальний заклад про те, що до них спрямовується хворий на гострі респіраторні інфекції та пандемічний грип, викликаний вірусом (А Н1/N1 Каліфорнія).

1.7. У разі відмови у госпіталізації хворих з ознаками захворювань на гострі респіраторні інфекції та пандемічний грип викликаний вірусом (А Н1/N1 Каліфорнія) обов'язково поінформувати про цей факт диспетчерську службу підрозділу швидкої медичної допомоги.

Директор Департаменту
розвитку медичної допомоги

М.П.Жданова

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МОЗ України
від 02.11.2009 №795

Рекомендації для диспетчерської служби швидкої медичної допомоги

про роботу в умовах підвищеної захворюваності населення України на гострі респіраторні інфекції та пандемічний грип,

викликаний вірусом (А Н1/N1 Каліфорнія)

При зверненні громадян зі скаргами щодо симптоматики яка характерна для захворювань на гострі респіраторні інфекції та пандемічний грип викликаний вірусом (А Н1/N1 Каліфорнія) диспетчер повинен:

Зареєструвати виклик в установленому порядку та обов'язково направити до хворого бригаду швидкої медичної допомоги не залежно від його місця проживання (гуртожитки, санаторії, готелі).

У разі звернення громадянина за консультацією щодо лікування захворювань на гострі респіраторні інфекції та пандемічний грип викликаний вірусом (А Н1/N1 Каліфорнія) обов'язково надати необхідну інформацію щодо звернення особи до відповідного амбулаторно-поліклінічного закладу з наданням номеру телефону або з'єднати зі старшим медичним працівником підрозділу швидкої медичної допомоги.

У разі рішення старшого бригади про необхідність госпіталізації хворого з ознаками захворювань на гострі респіраторні інфекції та пандемічний грип викликаний вірусом (А Н1/N1 Каліфорнія) поінформувати відповідний лікувально-профілактичний заклад про спрямування до них хворого з ознаками захворювань на гострі респіраторні інфекції та пандемічний грип викликаний вірусом (А Н1/N1 Каліфорнія).

У разі виявлення фактів відмови у госпіталізації хворих з ознаками захворювань на гострі респіраторні інфекції та пандемічний грип викликаний вірусом (А Н1/N1 Каліфорнія) обов'язково поінформувати про цей факт відповідальну особу за надання медичної допомоги хворим на гострі респіраторні інфекції та пандемічний грип викликаний вірусом (А Н1/N1 Каліфорнія) територіального органу охорони здоров'я.

Директор Департаменту
розвитку медичної допомоги

М.П.Жданова

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МОЗ України
від 02.11.2009 №795

РЕКОМЕНДАЦІЇ

для медичного персоналу закладів первинної медико-санітарної допомоги в умовах підвищеної захворюваності населення України на гострі респіраторні інфекції та пандемічний грип, викликаний вірусом

(А Н1/N1 Каліфорнія)

З метою захисту медичного персоналу закладів первинної медико-санітарної допомоги під час надання необхідної медичної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною інфекцією та грипом необхідно:

1. Дотримуватись стандартних застережних заходів щодо запобігання повітряно-крапельному шляху передачі інфекції.

2. Використовувати маски (добре підібраний респіратор або добре підібрана хірургічна маска), нестерильні гумові рукавички, змінні медичні халати, головний убір та, у разі потреби, щільно прилеглі захисні окуляри (для запобігання можливого коньюктивального зараження).

3. При огляді пацієнта надягнути на останнього захисну маску для ізоляції крапельних частинок, що виділяються під час кашлю. У разі порушення маскою респіраторного статусу пацієнта забезпечити його серветками для прикриття рота/носа при кашлі.

Обов'язково ретельно з'ясувати анамнез захворювання, особливо звернувши увагу на питання на перебування пацієнта за кордоном (або його родичів) та на територіях з підвищеним рівнем захворюваності населення на гострі респіраторні інфекції та грип, та інформацію про контактних осіб.

4. При відвідуванні пацієнта або контактних осіб на дому використовувати засоби застереження (маски, рукавички, медичні халати, головний убір) та намагатися максимально не торкатися предметів домашнього обіходу пацієнта.

5. Після огляду пацієнта:

мити руки з милом або дезінфектантами відразу після зняття гумових рукавичок, предметами індивідуального користування пацієнта;

не лишати використану маску на шиї;

при зволоженні маски змінити її на нову.

6. Регулярно проводити дезінфекцію приміщень з використанням дезінфекційних засобів. Робити декілька невеликих перерв для провітрювання приміщень, де здійснюється прийом пацієнтів з гострою респіраторною інфекцією та грипом, та проведення дезінфекційних робіт приміщень.

7. При необхідності надання екстреної медичної допомоги пацієнту терміново повідомити диспетчерську службу швидкої медичної допомоги з наголошенням на підозру на пандемічний грип.

8. Повідомити заклад охорони здоров'я вищого рівня в залежності від функціонального та організаційного підпорядкування (наприклад, ФАП - амбулаторію, або поліклініку, або лікарню, амбулаторія - центральну районну, центральну міську або міську лікарню та інші) про підозри у прикріпленого контингенту на пандемічний грип.

Директор Департаменту
розвитку медичної допомоги

М.П.Жданова
Карта сайта
Новости
медицина в Украине и в мире
Медицинские статьи
серьезные исследования и просто интересные факты
Блоги
медицина с точки зрения врача и пациента
Online-консультация
задайте вопрос доктору
Мед консилиум
Если у вас сложный случай - узнайте мнение нескольких врачей
Медицинские организации
аптеки, клиники, лаборатории анализов, санатории и пансионаты, медицинское страхование
Форум
обо всем, что касается здоровья и здравоохранения
Работа
вакансии для врачей и тех, чья профессия связана с медициной.
Справочник
анатомия, медицинские термины, лекарства и болезни.
Здоровье – вопрос, актуальный для всех. На медицинском информационном портале medinfo.ua вы сможете найти информацию про болезни, лекарства, аптеки, клиники, медицинские лаборатории анализов, больницы, санатории и пансионаты, а так же медицинское страхование.

Хотите проверить, правильно ли назначено вам лечение? Не можете «расшифровать» свои анализы? Нужно уточнить медицинский термин? Хотите выбрать санаторий или пансионат? Узнать в какие аптеки поступили нужные вам лекарства? Вы врач и хотите рассказать о сложном случае или предложить свои консультации? Со всем этим и многим другим вам поможет медицинский информационный портал medinfo.ua. Полезная информация для доктора, для пациента и просто для того, кому не безразлично собственное здоровье.

Поиск документа
по названию:
по типу:
по издателю:
Реклама
Новости партнеров

Медицинский информационный портал


Регистрация
0.2636