Нормативная база документов
Дата: 21.10.2009
Статус: действительный
Издатель: Міністерство охорони здоров'я України
Тип: Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
Про затвердження плану заходів на виконання рішення розширеної виїзної Колегії МОЗ України з питань протидії туберкульозу від 04.09.09
№ 761 21.10.2009

З метою провадження в життя рішення розширеної виїзної Колегії МОЗ України з питань протидії туберкульозу від 04.09.09

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити план заходів на виконання рішення розширеної виїзної Колегії Міністерства охорони здоров'я України з питань протидії туберкульозу від 04.09.09 (далі - План заходів, що додається).

2. Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам довести План заходів до відома голів рад з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу при Раді Міністрів АР Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, Державного департаменту України з питань виконання покарань, Міністерства внутрішніх справ України.

3. Керівникам структурних підрозділів МОЗ, головному позаштатному спеціалісту МОЗ за напрямком "Пульмонологія та фтизіатрія", директору ДО "Всеукраїнський центр контролю за туберкульозом", начальникам головних управлінь, управлінь охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, головним державним санітарним лікарям Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, на водному, залізничному, повітряному транспорті, головному лікарю Центральної санітарно-епідеміологічної станції надавати звіти про виконання Плану заходів до Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам у відповідності до встановлених термінів.

4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Бідного В. Г.

Міністр В.М.Князевич

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МОЗ
21.10.09 №761

План заходів на виконання рішення розширеної виїзної Колегії
Міністерства охорони здоров'я України з питань протидії туберкульозу від 04.09.09
Захід Термін виконання Відповідальні за виконання
  Посилити контроль за ефективністю проведення заходів з протидії туберкульозу постійно Заступник Міністра охорони здоров'я Бідний В. Г., голова Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам Черенько С. О
  Інформацію про стан виконання рішення розширеної виїзної Колегії МОЗ з питань протидії туберкульозу заслуховувати на апаратних нарадах МОЗ України щоквартально Заступник Міністра охорони здоров'я Бідний В. Г., голова Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам Черенько С. О
  Посилити контроль за дотриманням чіткої координації дій між МОЗ України, Міністерством охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управліннями охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, міжнародними організаціями, об'єднаннями громадян, які працюють у сфері протидії туберкульозу постійно Голова Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам Черенько С. О.
  Сприяти забезпеченню повноцінного функціонування Центральної Референс-лабораторії МОЗ з мікробіологічної діагностики туберкульозу постійно Голова Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам Черенько С. О.
  Доопрацювати та подати на затвердження проект наказу МОЗ "Про затвердження Типового положення про ДОТ кабінет" до 31 жовтня 2009 р. Голова Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам Черенько С. О., директор Департаменту розвитку медичної допомоги Жданова М. П., головний позаштатний спеціаліст МОЗ зі спеціальності "Фтизіатрія та пульмонологія" Фещенко Ю. І., директор ДО "Всеукраїнський центр контролю за туберкульозом МОЗ України" Сметаніна О. Р.
  Доопрацювати та подати на затвердження проект наказу МОЗ "Про затвердження рекомендованого табелю оснащення виробами медичного призначення спеціалізованих закладів охорони здоров'я та структурних підрозділів закладів охорони здоров'я, які надають медичну допомогу хворим на туберкульоз" до 31 жовтня 2009 року Голова Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам Черенько С. О., директор Департаменту розвитку медичної допомоги Жданова М. П., головний позаштатний спеціаліст МОЗ зі спеціальності "Фтизіатрія та пульмонологія" Фещенко Ю. І., директор ДО "Всеукраїнський центр контролю за туберкульозом МОЗ України" Сметаніна О. Р.
  Розробити та подати на затвердження проект наказу МОЗ "Про затвердження Типового положення про відділення для лікування хворих на хіміорезистентний туберкульоз" до 31 грудня 2009 року Голова Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам Черенько С. О., директор Департаменту розвитку медичної допомоги Жданова М. П., головний позаштатний спеціаліст МОЗ зі спеціальності "Фтизіатрія та пульмонологія" Фещенко Ю. І., директор ДО "Всеукраїнський центр контролю за туберкульозом МОЗ України" Сметаніна О. Р.
  Забезпечити ефективну роботу закладів охорони здоров'я щодо виявлення та профілактики туберкульозу постійно Міністр охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальники управлінь охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій
  Забезпечити проведення виїзної наради головних лікарів спеціалізованих (протитуберкульозних) санаторіїв МОЗ України та головних позаштатних спеціалістів органів охорони здоров'я зі спеціальності "фтизіатрія" до 15 грудня 2009 року Директор Департаменту материнства, дитинства та санаторного забезпечення Мойсеєнко Р. О., Голова Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам Черенько С. О.
  Забезпечити розробку Стандарту з інфекційного контролю для протитуберкульозних закладів до 31 квітня 2010 року Голова Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам Черенько С. О., Директор Департаменту організації санітарно-епідеміологічного нагляду Мухарська Л. М.
  Забезпечити удосконалення навчальних програм з фтизіатрії, включаючи питання надання медичної допомоги хворим на туберкульоз у поєднанні з ВІЛ-інфекцією/СНІДом та хіміорезистентним туберкульозом у вищих медичних навчальних закладах до- та післядипломної освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації до 31 грудня 2010 року Директор Департаменту кадрової політики, освіти та науки МОЗ Банчук М. В.
  Забезпечити викладання циклу "Фтизіатрія" студентам 6 курсу вищих медичних навчальних закладів ІV рівня акредитації до 31 травня 2010 року Директор Департаменту кадрової політики, освіти та науки МОЗ Банчук М. В.
  Сприяти направленню випускників вищих медичних навчальних закладів ІV рівня акредитації на вакантні посади лікарів-фтизіатрів постійно Директор Департаменту кадрової політики, освіти та науки МОЗ Банчук М. В.
  Забезпечити контроль якості протитуберкульозних препаратів та виробів медичного призначення постійно Директор Департаменту регуляторної політики у сфері обігу лікарських засобів та продукції в системі охорони здоров'я Константінов Ю.Б.
  Перевірити ефективність роботи та вивчити навантаження пересувних флюорографів, закуплених за кошти Державного бюджету України в рамках Загальнодержавної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2007-2011 роки до 31 жовтня 2009 року Директор Департаменту управління та контролю якості медичних послуг Шпак І. В.
  Забезпечити впровадження Національного комп'ютерного реєстру хворих на туберкульоз терміново Директор ДО "Всеукраїнський центр контролю за туберкульозом МОЗ України" Сметаніна О. Р.
  Вжити заходів щодо забезпечення доступу до консультування та тестування на ВІЛ та антиретровірусної терапії хворим на туберкульоз терміново Державний департамент України з питань виконання покарань (за згодою)
  Забезпечити участь представників Управління охорони здоров'я Державного департаменту України з питань виконання покарань у моніторингових візитах фахівців Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам, Всеукраїнського центру контролю за туберкульозом та Українського центру профілактики та боротьби зі СНІДом щодо перевірки стану виконання заходів Загальнодержавної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2007-2011 роки та Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки в регіонах України постійно Державний департамент України з питань виконання покарань (за згодою)
  Розробити та затвердити спільним наказом порядок ведення випадку туберкульозу при звільненні хворих на туберкульоз із закладів пенітенціарної системи та продовження лікування в регіональних протитуберкульозних закладах, підпорядкованих МОЗ до 30 грудня 2009 року Комітет з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам, Державний департамент України з питань виконання покарань (за згодою), Міністерство внутрішніх справ України (за згодою)
  20.1. Створити відділення (боксовані палати) для хворих на мультирезистентний туберкульоз відповідно до потреб регіону 20.2. Забезпечити розгляд на апаратних нарадах в органах охорони здоров'я питань про стан виконання заходів протидії туберкульозу, проведення профілактичних оглядів серед груп ризику щодо захворювання на туберкульоз, забезпеченість лікуванням хворих на туберкульоз та контроль його ефективності 20.3. Забезпечити контроль та розгляд на апаратних нарадах питання щодо використання путівок хворими на туберкульоз у спеціалізованих (протитуберкульозних) санаторіях, підпорядкованих МОЗ 20.4. Передбачити ставки дитячого фтизіатра у регіональних Центрах профілактики та боротьби зі СНІДом для надання медичної допомоги дітям, народженим від ВІЛ-інфікованих матерів та ВІЛ-інфікованим дітям, в залежності від кількості таких дітей 20.5. Забезпечити включення фтизіатра до штатного розпису центрів профілактики та боротьби зі СНІДом з урахуванням кількості ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД, відповідно до наказу МОЗ від 12.03.08 № 122 "Про внесення змін до наказу МОЗ України від 23.02.2000 №33" 20.6. Розробити механізм передачі протитуберкульозних препаратів в центри профілактики та боротьби зі СНІДом на стаціонарному та амбулаторному етапах лікування для хворих на ко-інфекцію ВІЛ/ТБ без бактеріовиділення та затвердити його наказом Міністерства охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управління охорони здоров'я обласних, Севастопольської та Київської міських державних адміністрацій 20.7. Забезпечити контроль за раціональним використанням тестів для лабораторної діагностики туберкульозу та інструментальних методів обстеження ВІЛ-інфікованих, обстежуючи виключно пацієнтів з підозрою на туберкульоз терміново щомісячно щомісячно грудень 2009 року до 31 грудня 2009 до 31 листопада 2009 постійно Міністр охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальники управлінь охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, головний лікар ЦСЕС МОЗ України, головні державні санітарні лікарі АР Крим, областей, міст Києва та Севастополя, на водному, залізничному та повітряному транспорті
  21.1. Проводити постійний моніторинг та контроль за здійсненням профілактичних заходів щодо туберкульозу та щомісяця розглядати питання протидії туберкульозу на колегіях СЕС 21.2. Посилити роботу та контроль за вогнищами туберкульозної інфекції (протитуберкульозні заклади та місця проживання хворого) щодо припинення розповсюдження інфекції хворими із бактеріовиділенням поза межами вогнища постійно   Головні державні санітарні лікарі АР Крим, областей, міст Києва та Севастополя, на водному, залізничному та повітряному транспорті

В.о. голови Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу
та іншим соціально небезпечним хворобам

О.Г.ЄщенкоКарта сайта
Новости
медицина в Украине и в мире
Медицинские статьи
серьезные исследования и просто интересные факты
Блоги
медицина с точки зрения врача и пациента
Online-консультация
задайте вопрос доктору
Мед консилиум
Если у вас сложный случай - узнайте мнение нескольких врачей
Медицинские организации
аптеки, клиники, лаборатории анализов, санатории и пансионаты, медицинское страхование
Форум
обо всем, что касается здоровья и здравоохранения
Работа
вакансии для врачей и тех, чья профессия связана с медициной.
Справочник
анатомия, медицинские термины, лекарства и болезни.
Здоровье – вопрос, актуальный для всех. На медицинском информационном портале medinfo.ua вы сможете найти информацию про болезни, лекарства, аптеки, клиники, медицинские лаборатории анализов, больницы, санатории и пансионаты, а так же медицинское страхование.

Хотите проверить, правильно ли назначено вам лечение? Не можете «расшифровать» свои анализы? Нужно уточнить медицинский термин? Хотите выбрать санаторий или пансионат? Узнать в какие аптеки поступили нужные вам лекарства? Вы врач и хотите рассказать о сложном случае или предложить свои консультации? Со всем этим и многим другим вам поможет медицинский информационный портал medinfo.ua. Полезная информация для доктора, для пациента и просто для того, кому не безразлично собственное здоровье.

Поиск документа
по названию:
по типу:
по издателю:
Реклама
Новости партнеров

Медицинский информационный портал


Регистрация
0.4157