Нормативная база документов
Дата: 04.11.2009
Статус: действительный
Издатель: Міністерство охорони здоров'я України
Тип: Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
Про організацію роботи санаторіїв МОЗ в умовах підвищеної захворюваності населення України на гострі респіраторні інфекції, грип, у т. ч. грип А Н1/N1 Каліфорнія/04/09
№ 804 04.11.2009

У зв'язку з підвищенням захворюваності населення України на гострі респіраторні інфекції, грип, у т.ч. грип А Н1/N1 Каліфорнія /04/09, на виконання Указу Президента України від 31 жовтня 2009 року № 887/2009 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30жовтня 2009 року "Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху пандемічного грипу в Україні" та постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2009 № 1152 "Про запобігання поширенню грипу типу А/Н1N1/Каліфорнія/04/09 і гострих респіраторних захворювань серед населення"

НАКАЗУЮ:

1. Головним лікарям спеціалізованих (спеціальних) санаторіїв МОЗ (далі - санаторії МОЗ):

- Розробити та негайно розпочати виконання плану заходів щодо роботи санаторіїв МОЗ на період підвищеної захворюваності населення на гострі респіраторні інфекції, грип , у т.ч., грип А Н1/N1 Каліфорнія/04/09 та заборонити проведення всіх культурно-розважальних заходів за межами санаторіїв.

1.2. Забезпечити:

1.2.1. Розповсюдження інформаційно-освітніх матеріалів і пам'яток для персоналу санаторіїв і хворих щодо поведінки в умовах поширення гострих респіраторних інфекцій, грипу, у т.ч., грипу А Н1/N1 Каліфорнія/04/09.

1.2.2. Широке висвітлення в санаторіях інформації з питань профілактики грипу, у т.ч., грипу А Н1/N1 Каліфорнія/04/09, та інших гострих респіраторних інфекцій, передбачивши визначення клінічних проявів цих захворювань та рекомендації щодо термінового звернення до лікаря у разі наявності перших проявів хвороби.

1.2.3. Неухільне виконання протиепідемічних заходів персоналом санаторіїв.

1.2.4. Медичних працівників санаторіїв засобами профілактики грипу та інших гострих респіраторних інфекцій.

1.3. Здійснити заходи щодо навчання персоналу санаторіїв, доведення до їх відома протоколів, алгоритмів лікування хворих із зазначеними захворюваннями.

1.4. Передбачити додаткові приміщення для ізоляції осіб з підозрою та хворих на гострі респіраторні інфекції та грип, у т.ч. грип А Н1/N1 Каліфорнія/04/09.

1.5. Забезпечити готовність санаторіїв для надання належної медичної допомоги особам з підозрою та хворих на гострі респіраторні інфекції, грип, у т.ч. грип А Н1/N1 Каліфорнія/04/09, відповідно до наказів МОЗ.

1.6. Взяти під особистий контроль термінову госпіталізацію до профільного стаціонару (відділення) осіб, які лікуються в санаторіях , у разі їх захворювання на гострі респіраторні захворювання, грип, у т.ч. з підозрою на грип А Н1/N1 Каліфорнія/04/09, і потребують стаціонарного лікування.

1.7. Інформувати МОЗ:

1.7.1 Про здійснення заходів щодо запобігання поширенню грипу, у т.ч. грипу А Н1/N1 Каліфорнія/04/09, та інших гострих респіраторних захворювань.

1.7.2. Про виникнення випадків захворювання персоналу санаторіїв та осіб, що перебувають на лікуванні в санаторії, на гострі респіраторні інфекції , грип , у т.ч. грип А Н1/N1 Каліфорнія/04/09, щодня до 10 ранку електронною адресою: klm@moz.gov.ua; HN@moz.gov.ua та за телефонами: 253-82-18,

253-81-62.

1.8. Продовжити за згодою батьків на строк дії карантину перебування в санаторіях МОЗ дітей з областей, у яких запроваджено карантин.

2. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь (головних управлінь) обласних,  Київської та  Севастопольської міських державних адміністрацій:

2.1. Зупинити на термін дії карантину направлення хворих на санаторно-курортне лікування в санаторії МОЗ з областей, в яких запроваджено карантин, на черговий заїзд по путівкам відповідно до розподілу місць, затвердженому наказами МОЗ від 28.01.2009 № 41 "Про затвердження плану розподілу місць та ліжкового фонду санаторіїв МОЗ для лікування дітей та підлітків із соматичними захворюваннями (крім туберкульозу) на 2009 рік" та від 28.01.2009 № 42 "Про затвердження структури ліжкового фонду спеціалізованих (спеціальних) санаторіїв туберкульозного профілю, підпорядкованих МОЗ, та плану розподілу місць в них на 2009 рік".

2.2. Зупинити на термін дії карантину направлення хворих на санаторно-курортне лікування в санаторії МОЗ, які розташовані в областях, де запроваджено карантин.

2.3. Забезпечити безвідмовну госпіталізацію в профільні стаціонари (відділення ) осіб з підозрою та хворих на гострі респіраторні інфекції, грип, у т.ч. грип АH1N1 Каліфорнія /04/09, які направляються з санаторіїв МОЗ.

2.4. Вжити заходів щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням в санаторіях МОЗ хворих, яким видано путівки (направлення) на санаторно-курортне лікування в санаторіях МОЗ та які не змогли його отримати, у зв'язку із визначенням на території України з 30.10.2009 вищого рівня небезпеки поширення грипу типу А Н1/N1 Каліфорнія/04/09 та запровадженням карантину, після його припинення.

3. Департаменту економіки, фінансів та бухгалтерської звітності відкоригувати планові показники роботи санаторіїв щодо виконання плану ліжко-днів та використання путівок відповідно до здійснення зазначених вище заходів.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Першого заступника Міністра В.В.Лазоришинця.

Міністр В.М.КнязевичКарта сайта
Новости
медицина в Украине и в мире
Медицинские статьи
серьезные исследования и просто интересные факты
Блоги
медицина с точки зрения врача и пациента
Online-консультация
задайте вопрос доктору
Мед консилиум
Если у вас сложный случай - узнайте мнение нескольких врачей
Медицинские организации
аптеки, клиники, лаборатории анализов, санатории и пансионаты, медицинское страхование
Форум
обо всем, что касается здоровья и здравоохранения
Работа
вакансии для врачей и тех, чья профессия связана с медициной.
Справочник
анатомия, медицинские термины, лекарства и болезни.
Здоровье – вопрос, актуальный для всех. На медицинском информационном портале medinfo.ua вы сможете найти информацию про болезни, лекарства, аптеки, клиники, медицинские лаборатории анализов, больницы, санатории и пансионаты, а так же медицинское страхование.

Хотите проверить, правильно ли назначено вам лечение? Не можете «расшифровать» свои анализы? Нужно уточнить медицинский термин? Хотите выбрать санаторий или пансионат? Узнать в какие аптеки поступили нужные вам лекарства? Вы врач и хотите рассказать о сложном случае или предложить свои консультации? Со всем этим и многим другим вам поможет медицинский информационный портал medinfo.ua. Полезная информация для доктора, для пациента и просто для того, кому не безразлично собственное здоровье.

Поиск документа
по названию:
по типу:
по издателю:
Реклама
Новости партнеров

Медицинский информационный портал


Регистрация
0.2607