Новости

Гомеопатія - користь для організму чи вигадка, не варта уваги?   

Гомеопатія - користь для організму чи вигадка, не варта уваги?

Серед українських лікарів прихильників гомеопатії небагато, а більшість медпрацівників взагалі вважають її лженаукою. Проте популярність гомеопатичного лікування не дає змоги просто не звертати увагу на такий спосіб одуження. Ми зібрали основну інформацію щодо гомеопатії, яку потрібно знати, а бути її прихильником чи ні — вибір особисто кожного.


Гомеопатія: особливості поняття, специфіка такого лікування


Гомеопатія — це альтернативний напрям медицини. Вперше він з'явився в Європі ще у 18 столітті. Основоположником напряму став Самуель Ганеман, лікар із Німеччини. Він досліджував вплив на організм малих доз препаратів, які зумовлюють появу симптомів, аналогічних тим, які спостерігаються в людини під час захворювання. Ключовий принцип гомеопатичного лікування можна описати народним висловом «клин клином вибивають».

Гомеопатичні препарати базуються на природних і синтетичних компонентах. До їхнього складу входять:

  • мінерали;
  • речовини хімічного походження;
  • речовини рослинного походження (коріння, стебла, листя, ягоди тощо);
  • речовини тваринного походження (частини органів, секретів тощо);
  • мікроорганізми (бактерії, спори грибків, віруси);
  • людські матеріали (тканини, секреції, гормони).

Під час застосування гомеопатичних ліків, їх потрібно розводити у великій кількості рідини, щоб домогтися низької концентрації активної речовини у складі препарату. Для розведення використовують воду або спирт. Фахівці зазначають, що окремі складники гомеопатичних засобів є небезпечними для людини й у традиційній медицині не використовуються (навіть у мінімальних дозах). Що вже казати про випадки, коли такі ліки застосовуються у концентрованій формі. Тут треба лише сподіватися на сумлінність виробника, який використав якісну сировину і дотримався технології виробництва.

Гомеопатія більше працює як плацебо (речовини, що застосовуються при клінічному випробуванні ліків для виключення психотерапевтичного ефекту), ніж як повноцінні препарати.

Які хвороби можна лікувати гомеопатією?


На полицях аптек можна знайти гомеопатичні лікарські засоби для лікування бронхіальної астми, гострих респіраторних вірусних захворювань, мігрені, бронхіту, дерматологічних захворювань, депресії й навіть онкології. До того ж за словами експертів галузі, піддаються лікуванню й інфекційні захворювання: грип, ангіна, гайморит, простатит, гінекологічні загострення (наприклад, краплі «Тазалок»). Продукція випускається у вигляді таблеток, спреїв, мазей, розчинів для інгаляцій.

Для сучасного лікаря-гомеопата важлива повноцінна діагностика з використанням сучасних медичних методів і технологій: це передбачає обстеження фізичного стану, виконання лабораторних й інструментальних аналізів, аналіз симптомів. Щоб підібрати індивідуальний лікарський засіб відповідно до різноманітних проявів захворювання у конкретного хворого, в гомеопатії розроблений спосіб опису лікарських засобів за диференційними ознаками.

Гомеопатія — один з найбільш обговорюваних медичних методів, що має як своїх відданих прихильників, так і не менш запеклих критиків. Хтозна, хто з нас правий.

Просмотров (сегодня/всего) 3/2442
94
90
версия для печати Вернуться к списку новостей
Комментарии
Карта сайта
Новости
медицина в Украине и в мире
Медицинские статьи
серьезные исследования и просто интересные факты
Блоги
медицина с точки зрения врача и пациента
Online-консультация
задайте вопрос доктору
Мед консилиум
Если у вас сложный случай - узнайте мнение нескольких врачей
Медицинские организации
аптеки, клиники, лаборатории анализов, санатории и пансионаты, медицинское страхование
Форум
обо всем, что касается здоровья и здравоохранения
Работа
вакансии для врачей и тех, чья профессия связана с медициной.
Справочник
анатомия, медицинские термины, лекарства и болезни.
Здоровье – вопрос, актуальный для всех. На медицинском информационном портале medinfo.ua вы сможете найти информацию про болезни, лекарства, аптеки, клиники, медицинские лаборатории анализов, больницы, санатории и пансионаты, а так же медицинское страхование.

Хотите проверить, правильно ли назначено вам лечение? Не можете «расшифровать» свои анализы? Нужно уточнить медицинский термин? Хотите выбрать санаторий или пансионат? Узнать в какие аптеки поступили нужные вам лекарства? Вы врач и хотите рассказать о сложном случае или предложить свои консультации? Со всем этим и многим другим вам поможет медицинский информационный портал medinfo.ua. Полезная информация для доктора, для пациента и просто для того, кому не безразлично собственное здоровье.

Реклама
Новости партнеров
Вакансии и Резюме
нет вакансий
нет резюме

Медицинский информационный портал


Регистрация
1.4449